piątek, 22 marca 2013

Rodzeństwo...


Kiedy planowaliśmy rodzeństwo dla Mateuszka zastanawialiśmy się jaka różnica wieku będzie odpowiednia. 
Bardzo obawiałam się zazdrości o młodszego braciszka. 
Ja mam siostrę 5 lat starszą i muszę przyznać że odczułam dużo niechęci z jej strony - teraz wiem że nie potrafiła sobie poradzić z emocjami i może nie została odpowiednio przygotowana do nowej sytuacji.
My staramy się bardzo aby Mati nie poczuł że jest w jakim stopniu na drugim planie, bo przecież kochamy naszych chłopców tak samo. 
Między naszymi chłopcami jest różnica 2 lata 6 miesiący  i muszę przyznać że na razie jest bardzo dobrze.
 Leon jak tylko zauważy wzrokiem brata jest bardzo zaciekawiony i  uśmiecha się 
a Mateusz jest bardzo opiekuńczy chociaż ma niespełna 3 latka
 ( podaje smoczka, pieluszki, buja małego i śpiewa wymyślone przez siebie kołysanki..:) 
Wiem wiem to dopiero początek ... ale mam wielką nadzieję i jest to moje największe marzenie by chłopcy się kochali, szanowali i byli prawdziwymi przyjaciółmi :)

20 komentarzy:

 1. Uśmiech Matiego jest boski :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, mi się marzy jak u Ciebie- dwójka małych rozrabiaków. Taka różnica wieku jest fajna. Mam nadzieję, że w przyszłości, już w dorosłym życiu będą nie tylko braćmi, ale i najlepszymi kumplami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko przed Tobą Mateuszka już masz teraz pomyśl o Leonie :) hehe

   Usuń
  2. ooo wkradł się błąd m/dzy chłopcami jest różnica 2lata i 6 miesięcy nie 2,2 :)

   Mateuszek zaczął teraz chodzić na parę godzin do przedszkola a ja w tym czasie poświęcam się cała dla Leo, więc jak wraca staram się położyć leonka i pobawić się z Matim :)) więc naprawdę uważam za 2,5 tak 3 lata różnicy to świetna róznica :) dziecko jeszcze dobrze nie rozumie co to jest zazdrość np. u nas jest wielka radocha i zaskoczenie ze ten dzidzuś z nami mieszka i jest na zawsze

   Usuń
 3. Świetne rodzeństwo, aż miło popatrzeć i w ogóle Tu u Was miło :)
  Widać, że Mateusz jest przeszczęśliwy w roli starszego brata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest szczęśliwy - marzę aby tak mu zostało na całe życie :)) będziemy ich uczyć miłości do siebie i szacunku więc może się uda!!!!!!

   Usuń
 4. Ale z nich słodziaki :)"będziemy ich uczyć miłości do siebie i szacunku" i to mi się podoba i też będę do tego dążyć.
  U mnie będzie 4,5 roku różnicy i jestem strasznie ciekawa jak to będzie.Mam nadzieję,że Nikoś tak samo będzie kochał brata jak teraz ;) i nie powie mi tak jak synek koleżance:" a wsadź go sobie z powrotem do brzucha bo było lepiej".Ja z rodzeństwem celowo czekałam,ale im dłużej się zwkleka tym mniej się chce,bo człowiek się wygodny robi ;) Jednak decyzji nie żałuję,bo pierwszego dobrze odchowałam i teraz mam czas na drugiego ;0

  OdpowiedzUsuń
 5. fajne chłopaki:) my też staramy się o niedużą róznicę wieku dla rodzeństwa miłoszka

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne chłopaki ! Już niedługo będą najlepszymi kumplami do zabawy.
  Ja jak na razie nie wyobrażam sobie rodzeństwa dla Bartka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też mam siostrę starszą o niecałe 3 lata, wiele czasu spędzałyśmy razem i wspólnie się bawiłyśmy, choć przyznam że bywało "gorąco", to dzisiaj wiem że ta różnica wieku jest idealna! ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacja! Super chłopaki! Skąd te ciuszki Leonka - dla swojego Leonka też takie chcę! Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajne chłopaki..u nas póki co podobnie jak u Was...z tym, że Wikusi należy pilnowac na każdym kroku:bo smoczek zabiera, bo che Frania na ręce wziąć, klocki mu podaje do zabawy te drewniane, no i jeszcze by sie pare rzeczy znalazło:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tez się bardzo bałam że Mati będzie chciał grać w piłkę z bratem czy podzielić się czekoladą:))

   Usuń
 10. U nas między chłopcami jest różnica dokładnie 3 lata i straszy synek był bardzo zazdrosny jak urodził się jego młodszy braciszek,teraz też nie zawsze się dogadują bo ten młodszy starszemu wszystko psuje w zabawach nie umieją się tak samo bawić ale mam nadzieje że będzie tylko lepiej :) a Twoje chłopaki-rewelacyjni są :)

  OdpowiedzUsuń
 11. cudni chłopcy !
  między moimi budrysami jest 11lat różnicy

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale chłopaki cudownie razem wyglądają. Wydaje mi się, że jest to odpowiednia różnica wieku. Zarówno dla rodziców jak i dla rodzeństwa, które nie jest oddalone wiekowo ze sobą. Myślę, że to zapewni im dobry kontakt :)

  OdpowiedzUsuń
 13. u nas bardzo podobna różnica wieku miedzy dzieciakami - 2 lata i 2 miesiące. Młodsza córcia reaguje rewelacyjnie na starszego brata. Jest w niego wpatrzona niemal jak w obrazek;) A starszak jest bardzo opiekuńczy wobec niej, przychodzi całuje sam z siebie. My go do niczego nie zachęcamy, nie naciskamy, po prostu obserwuje nas i mam nadzieję, że tak dobrze będzie miedzy nimi cały czas. Zapraszam do siebie:)Magda
  http://kitkaipompon.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło gdy zostawisz po sobie znak ..:)